“Merhaba Dünya!”, aslında yazılım tarafından oluşturulan ilk şablondur genellikle. Kaderi de çoğu zaman ilk iş olarak çöp kutusuna gönderilmektir. Bir ironi de barındırdığını düşündüğümden, ilk yazıyı başlığını değiştirmeden bırakıyorum.

Gelelim sadede. Bu blog nedir ne değildir ona cevap vermeye çalışayım. Efendim, Google’ın blogger servisini kullanarak üç sene kadar önce açtığım ve şiir-deneme paylaşımlarımın baskın olduğu bir sayfam var. Fakat içerik açısından temiz bir sayfa açmak istiyorum. Ayrıca blogger temaları her ne kadar özelleştirilebilir olsa dahi sayfaların belirli sınırları var. Hal böyle olunca tasarım konusunda daha esnek olduğu için altyapı olarak Wordpress ile yola devam etme kararı aldım. Üstelik şahsıma ait alan adını da bu vesileyle kayıt etmiş oldum.

Yeni, yine, yeniden

Genel anlamda rengârenk olduğu için Suat Türkmen tarafından hazırlanıp ücretsiz olarak biz blog yazarlarının kulllanımına sunulan sturkmen temasını kullanmaya karar verdim. Hakkında sayfasında blog ile ilgili bilgiler yer alıyor. Ben Kimim? altında ise kısaca kendimden bahsettim. İletişim sayfası aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz. Tavsiye ve önerilerinizi bilhassa beklediğimi belirtmek isterim.

İçerik olarak ne üretebileceğimden emin olmadığım için genel kategorisinde yazmaya başladım. Zamanla başlıklara göre şekillendireceğimi düşünüyorum. Ne yazmayacağımı ise artık biliyorum; edebiyat yapmayacağım.

O halde; yeni kişisel blogum yayında!